Sobowidz

Rościszewko

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
539 000 PLN
Cena za m2
72,84 PLN
Powierzchnia działki
7 400 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
25
Długość działki (mb.)
160
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Rolno-budowlana
Prąd
Tak
Gaz
Nie
Ujęcie wody
Studnia
Rodzaj kanalizacji
Brak
Numer oferty
1/6919/OGS

Opis nieruchomości

Mam Państwu do zaoferowania działkę w miejscowości Rościszewko. Idealna, jeśli szukasz przestrzeni do budowy domu w malowniczej i spokojnej okolicy.

Rościszewko, dawna wieś folwarczna położona na Kociewiu, ok. 4 min. (3km) od dużej, historycznej wsi Sobowidz, w gminie Trąbki Wielkie, powiat gdański. Nieruchomość usytuowana w bardzo urokliwym miejscu, wśród rozległych pól, w zdrowym mikroklimacie. Położona za Gdańskiem, pomiędzy Sobowidzem a Godziszewem. Duża działka w kształcie prostokąta z przedwojennymi zabudowaniami z cegły do remontu lub rozbiórki, nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Łączna powierzchnia działki 7400m2, z tego 1900m2 działka rolno-budowlana, 5500m2 działka rolna o średniej bonitacji glebowej (IVb). Dojazd z drogi gminnej, utwardzoną kostką brukową.

Miejscowość dobrze skomunikowana:
- ok. 35 minut (32km) do centrum Gdańska,
- ok. 28 minut (26km) do Starogardu Gdańskiego,
- ok. 25 minut (19km) do Pruszcza Gdańskiego,
- ok. 20 minut (18km) do Tczewa,
- ok. 15 minut (15km) do zjazdu/wjazdu z/na autostradę A1 w Rusocinie i Swarożynie,
- ok. 13 minut (12km) do zjazdu/wjazdu z/na autostradę A1 w Stanisławie.

Bliska odległość do Sobowidza i Trąbek Wielkich zapewnia łatwy dostęp do szkoły, przedszkola, przychodni, poczty, apteki, sklepów oraz dużych marketów. Transport publiczny jest obsługiwany przez PKS Starogard Gdański, linia 400, 401, 402, czas przejazdu do Gdańska ok. 55 minut.
Sieć elektroenergetyczna oraz studnia znajdują się w granicach działki. Inwestycja budowy sieci wodociągowej z przyłączami, w trakcie realizacji przez gminę i finansowana ze środków gminnych.

Teren bardzo atrakcyjny pod względem rekreacyjno-wypoczynkowym. Liczne szlaki turystyki pieszej (m.in. szlak pomników przyrody, bursztynowy, zabytkowych kościołów), ścieżki rowerowe (najnowszy odcinek, otwarty 16 sierpnia 2019r., połączył Sobowidz z Żelisławkami w gminie Pszczółki, zbudowany został w miejscu dawnej linii kolejowej Sobowidz-Skarszewy) tworzące system europejskiej sieci dróg rowerowych.
Rezerwat przyrody "Dolina Kłodawy", kompleks lasów sobowidzkich, jezioro sobowidzkie, dorzecze Syty i Kłodawy oraz gospodarstwa agroturystyczne z możliwością przejażdżek konnych, bryczkami czy saniami. Pole golfowe w Postołowie rozciągające się na obszarze ponad 100 hektarów, sklasyfikowane w pierwszej 50-tce pól golfowych w Europie, organizowane są na nim międzynarodowe turnieje mistrzowskie. W gminie Trąbki Wielkie jest ponad 370 obiektów wpisanych do rejestru zabytków, a w samym Rościszewku zespół dworkowo-folwarczny.

W ostatnich latach stale wzrasta popyt na rozwój zabudowy rekreacyjnej oraz budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego realizowanego głównie przez mieszkańców Trójmiasta i Pruszcza Gdańskiego. Intensywnie rośnie zapotrzebowanie na działki budowlane i rekreacyjne na terenach wiejskich położonych w niewielkiej odległości od Trójmiasta.

Największym atutem nieruchomości jest jej lokalizacja w cichej i urokliwej okolicy, w otoczeniu terenów zielonych, dobre skomunikowanie z Trójmiastem oraz bliskość pełnej infrastruktury.

Nieruchomość jest interesującą propozycją zarówno dla osób poszukujących klimatycznego miejsca do życia, jak również w celach inwestycyjnych.

Serdecznie zapraszam na prezentację.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.

Parametry dodatkowe

  • Ogrodzenie: Siatka
  • Obecna zabudowa działki: Zabudowa mieszkalna
  • Plan miejscowy: Brak planu miejscowego
  • Odl. od centrum miasta [km]: 18
  • Dostępne w okolicy: Las, Kościół, Jezioro, Przychodnia lekarska, Apteka, Zabudowa niska, Sklep, Bazarek
  • Droga dojazdowa: Kostka brukowa
  • Typ ulicy/drogi: Utwardzona
  • Komunikacja: PKS, Autostrada
  • Widok na: Pola

Mapa

Kontakt

Iwona Jałkiewicz

Iwona Jałkiewicz

Telefon:
579 651 131
Telefon:
58 533 68 06
E-mail:
biuro@meerhouse.pl
Numer licencji:
20762

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę MEERHOUSE Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest MEERHOUSE Nieruchomości z siedzibą przy Brzozowa 15/3A, 80-243 Gdańsk (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@meerhouse.pl… czytaj więcej